Wiele osób na myśl o materacach sprężynowych ma przed oczami propozycje sprzed lat, które skutecznie utrudniały nocny wypoczynek. Postęp technologiczny i większa wiedza na temat oczekiwań klientów pozwoliła jednak stworzyć produkty, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Budowa materaca sprężynowego
Każdy materac sprężynowy składa się z kilku podstawowych warstw, bez których nie mógłby tak dobrze podpierać ciała użytkownika.
- Sprężyny stanowią bazę wyrobu. Można się spotkać z dwoma rodzajami sprężyn: kieszeniowymi i multipocket. Są to elementy, których zadaniem jest uginanie się pod wpływem nacisku osoby śpiącej i dopasowywanie się do jej anatomicznej budowy ciała. Elastyczność punktowa, którą materace dzięki temu zyskują, sprawia, że są to rozwiązania mające bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkownika.
- Pianki to surowce, których zadaniem jest amortyzacja działania sprężyn i podwyższenie komfortu użytkowania podłoża. Najczęściej spotykanymi surowcami jest pianka lateksowa, poliuretanowa, termoelastyczna i wysokoelastyczna.
- Pokrowiec to wierzchnia warstwa materaca, która również pełni wiele istotnych ról. Podstawową jest oczywiście funkcja ochronna – tkanina ma zapobiegać powstawaniu zabrudzeń we wnętrzu materaca i wszelkich uszkodzeń mechanicznych. Ponadto, istotne jest również to, aby była antyalergiczna – wiele osób cierpi teraz z powodu wrażliwości na różnego rodzaju mikroorganizmy.
- Dodatkowe warstwy, takie jak na przykład mata kokosowa utwardzająca powierzchnię i podnosząca komfort jej użytkowania.
Na co zwracać uwagę podczas poszukiwań materaca idealnego?
Mnogość dostępnych na rynku sypialnianym propozycji sprawia, że wiele osób gubi się pośród nich i nie mają pojęcia, w co powinni zainwestować. Kierowanie się poniższymi parametrami może okazać się pomocne.
- Twardość zależy od preferencji użytkownika oraz jego masy ciała.
- Rozmiar to kwestia indywidualna. Należy dopasować go do swoich potrzeb i wielkości sypialni. Możesz wybrać zarówno materac sprężynowy 200×200, jak i niewielki model 90×200.
- Rodzaj wypełnienia. Ta kwestia zależy tylko, i wyłącznie od Ciebie. Wolisz sprężyny o większej średnicy i mniejszym zagęszczeniu, czy o mniejszych wymiarach i większym zagęszczeniu? A może marzysz o tym, by wewnątrz Twojego produktu znajdowała się pianka konkretnego rodzaju?
Zalety materacy sprężynowych
Materace sprężynowe mają całą masę zalet, które każdego roku przekonują wielu miłośników zdrowego snu, by Ci wybrali właśnie te podłoża. Wśród nich wymienia się:
- minimalizację drgań,
- przystępną cenę,
- dużą sprężystość,
- odporność na eksploatację,
- tolerancję na zróżnicowany ciężar,
- wysoką elastyczność punktową.
Podłoża sprężynowe mają masę zalet, nie tylko te wymienione powyżej. Najlepiej jednak przekonać się o tym na własnej skórze i przetestować, czy jest to dobry wybór.
Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/