Wybór idealnego materaca to jedno z najważniejszych zadań, przed którymi stają pary aranżujące wspólne życie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynacie wspólną przygodę, czy od lat dzielicie jedno łóżko, odpowiedni materac może znacząco wpłynąć na jakość Waszego snu i, w konsekwencji całe Wasze codzienne samopoczucie. W końcu zdrowy, niezakłócony sen jest kluczem do zachowania energii i dobrego humoru, a także harmonii w związku! Jak zatem znaleźć materac, który spełni oczekiwania obojga partnerów? W tym artykule poznasz praktycznie porady i rozwiązania, które pomogą Wam dokonać najlepszego wyboru, uwzględniając różne potrzeby i preferencje. Jeśli więc jesteście ciekawi tego tematu, to koniecznie czytajcie dalej!

Idealny materac dla pary – jaki powinien być?

Idealny materac dla pary powinien spełniać kilka kluczowych kryteriów, aby zapewnić komfortowy i regenerujący sen obojgu partnerom. Poniżej poznasz kilka z nich!

  • Wielkość materaca – materac w sypialni pary powinien mieć odpowiednią wielkość, aby móc zapewnić zdrowy i komfortowy kilkugodzinny odpoczynek. W tym przypadku należy zrezygnować z mniejszych rozmiarów, takich jak 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm oraz 120×200 cm. Łóżka podwójne zaczynają się od rozmiaru 140×200 cm, jednak te wymiary dedykowane są raczej szczupłym parom, które nie potrzebują dużej przestrzeni w łóżku, aby doskonale się wyspać. Rozwiązania dla partnerów, czyli jak znaleźć materac, który będzie służył Wam obojgu?Najbardziej optymalny rozmiar to materac 160×200 cm, ponieważ nadal doskonale zmieści się w średniej wielkości sypialni, a jednak zapewni doskonały komfort obojgu partnerom. Materace SleepMed mają także jeszcze większy rozmiar, a mianowicie 180×200 cm, jednak on najlepiej sprawdzi się w naprawdę dużych sypialniach, ponieważ mniejsze mógłby mocno zagracić. Największe wymiary materaca będą doskonałym wyborem dla par, które cenią sobie przestrzeń w łóżku, ponieważ właśnie tak potrafią optymalnie wypocząć.
  • Twardość materaca – wybór odpowiedniej twardości również jest niezwykle istotny, a decyzja o jednym podłożu dla dwóch osób może być naprawdę trudna. Na początku każdy z partnerów powinien określić, czy woli spać na miękkim, średnio twardym, czy twardym materacu. Ważne jest, aby uwzględnić obie opinie i znaleźć kompromis, który zapewni komfort obojgu. Twardość materaca często jest związana z wagą użytkownika. Osoby lżejsze, które ważą poniżej sześćdziesięciu kilogramów, powinny wybrać materac miękki, który doskonale dopasuje się do ich ciała. Jeśli ważysz między sześćdziesiąt a osiemdziesiąt kilogramów, to najlepiej sprawdzi Ci się łóżko o średniej twardości, natomiast kiedy Twoja waga przekracza sto kilogramów, to koniecznie postaw na twardy materac. To właśnie on zapewni Twojej sylwetce odpowiednie podparcie, zwłaszcza w okolicach kręgosłupa. Niektóre materace oferują możliwość regulacji twardości, co pozwala każdemu z partnerów na dostosowanie swojej połowy materaca do indywidualnych preferencji. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli różnice w preferencjach twardości są znaczące. Jeśli macie jakieś wątpliwości, to warto skonsultować się z ekspertem lub sprzedawcą w specjalistycznym sklepie, który pomoże Ci dobrać materac odpowiedni do Waszych potrzeb!
  • Materiał wykonania – wybór odpowiedniego materiału jest kluczowy! Materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe, czyli najpopularniejsze wybory wśród klientów mają swoje indywidualne właściwości, które nie muszą pasować każdej osobie. Pianka termoelastyczna dopasuje się do kształtu sylwetki za pomocą ciepła ciała, natomiast lateksowy wkład sprawi, że materac będzie bardziej sprężysty. Wypełnienie sprężynowe, a dokładniej kieszeniowe, które charakteryzuje się umieszczeniem każdej sprężyny w osobnej komorze, również będzie dla pary doskonałym wyborem. Szczególnie polecamy materace hybrydowe, które są niezwykle uniwersalne i doskonale dopasują się do preferencji oraz wymagań obojga partnerów.
  • Antyalergiczność – dla wielu osób bardzo istotna może być także kwestia antyalergiczności, dlatego materac powinien być wykonany z materiałów hipoalergicznych. Materiały takie jak naturalny lateks, czy specjalne powłoki antybakteryjne, mogą pomóc w utrzymaniu materaca wolnego od alergenów.
  • Redukcja drgań – pary śpiące razem z całą pewnością znają to uczucie, kiedy wybudzają się w środku nocy z powodu ruchów swojej drugiej połówki. Dlatego też bardzo istotne jest znalezienie takiego materaca, który będzie niwelował wszelkie drgania. To zapewni obojgu partnerom doskonałej jakości wypoczynek, bez wyburzania się ze snu.
  • Higiena – niezwykle istotne dla pary śpiącej razem jest zachowanie odpowiedniej jakości higieny na powierzchni, ale też wewnątrz materaca. Dlatego też pamiętaj, aby Twoje nowe podłoże do spania miało doskonałą cyrkulację powietrza, która zapewni brak gromadzenia się wilgoci we wnętrzu materaca i tym samym namnażania się różnych alergenów. Dodatkowo koniecznie zaopatrz się także w pokrowiec do materaca, który zapewni odpowiednią higienę na zewnątrz modelu. Dzięki niemu unikniesz wszelkich plam i innych zabrudzeń. Pokrowiec możesz co jakiś czas zdjąć z materaca i wyprać go w pralce według zaleceń producenta.

Wybór idealnego materaca dla pary może wydawać się wyzwaniem, ale kiedy uwzględnisz powyższe kryteria, to znalezienie doskonałego modelu, który zapewni komfortowy i zdrowy sen obojgu partnerom, nie będzie już takie trudne!

Poznaj idealny dla pary materac marki SleepMed!

Nasza propozycja to materac SleepMed Natura Hybrid Plus, który jest modelem naturalnym oraz hybrydowym. Oznacza to, że został on wykonany z ekologicznych materiałów, więc jest doskonałym wyborem dla par, które pragną zadbać o środowisko. W jego wnętrzu znaleźć można warstwę pianki Visco, warstwę pianki wysokoelastycznej HR BIO, warstwę pianki wysokoelastycznej Naturalis oraz 7-strefowy wkład kieszeniowy. Po bokach produktu znajduje się natomiast pianka BIO PU. Takie połączenie sprawia, że jest to wręcz idealna powierzchnia do odpoczynku dla pary!

Teraz już z całą pewnością wiesz, na co zwrócić uwagę, kupując nowy materac dla siebie oraz swojego partnera. Pamiętaj, że najlepszym wyborem będzie takie łóżko, które będzie odpowiadało Wam obojgu. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

Rozwiązania dla partnerów, czyli jak znaleźć materac, który będzie służył Wam obojgu?SleepMed Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.