Do prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia potrzebujemy wysokiej jakości snu, na który poświęca się średnio osiem godzin. Umożliwia nam to naładowanie baterii, a także w korzystny sposób wpływa na stan zdrowia, gdyż w tym czasie zachodzi wiele reakcji oraz procesów. Jednak, czy wiemy, jak zadbać o zdrowy sen oraz co tak naprawdę na niego wpływa? 

Co wpływa na zdrowy sen? 

Zdrowy sen to nic innego, jak budzenie się rano wypoczęte, w pełni sił oraz w dobrym humorze. Jednak, czy zdajemy sobie sprawę z tego, co się dzieje, gdy śpimy? Otóż w naszym organizmie zachodzi wiele procesów, które wspomagają m.in. metabolizm oraz odporność. Niestety, na jakość oraz długość wypoczynku wpływa wiele czynników, zarówno biologicznych, takich jak wiek, jak i zewnętrznych, które zostały zebrane i przedstawione nam w formie zasad prawidłowej higieny snu. Wyróżnić tutaj można kwestie, takie jak:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji trzy godne przed położeniem się do łóżka,
  • minimalizowanie drzemek w ciągu dnia,
  • unikanie substancji pobudzających (alkohol, kawa) w godzinach wieczornych.

Materac nawierzchniowy jako innowacyjne rozwiązanie od każdej sypialni

Czym jest zdrowy sen oraz jak o niego zadbać?Każdy z nas wie, że najlepszym rozwiązaniem do sypialni będzie łóżko z materacem. To właśnie ono gwarantuje prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz zapewnia komfortowe warunki do wypoczywania. Jednak, czy jesteśmy w stanie zwiększyć ochronę tego typu produktów do spania lub zwiększyć jakość wypoczynku na kanapie? Okazuje się, że tak, a wszystko dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim jest materac nawierzchniowy 80×200. Jest to nic innego, jak cienka, kilkucentymetrowa mata wykonana z pianki, umożliwiająca:

  • zmianę twardości podłoża do spania,
  • wygładzenie powierzchni użytkowania,
  • ochronę materaca głównego przez np. zabrudzeniami,
  • higieniczne warunki do wypoczywania.

Z czego jeszcze składa się komfortowe łóżko?

Komfortowe łóżko to wbrew pozorom nie tylko materac. Oczywiście pełni on najważniejszą funkcję, gdyż odpowiada za wsparcie kręgosłupa, stabilizację ciała oraz zapewnienie właściwej regeneracji mięśni. Jednak, co jeszcze warto uwzględnić przy komponowaniu wygodnego łóżka? Wyróżnia się tutaj:

Świadomość tego, co wpływa na zdrowy sen oraz przestrzeganie zasad higieny snu pozwala w znaczący sposób zwiększyć nie tylko jakość i długość wypoczynku, ale także komfort. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy wyposażyć swoją sypialnię w łóżko z materacem, kołdrą, poduszką i innymi akcesoriami.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!