Alergie to nic innego, jak nadmierna i nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego na występujące w naszym środowisku, obce substancje. Określa się je jako alergeny. Nie da się zaprzeczyć, że obecnie alergie w pewnym stopniu utrudniają prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także obniżają jakość snu. Z uwagi na to, warto już dziś wyposażyć swoją sypialnię w antyalergiczne materace Fit.4.Sleep!

Dlaczego warto wybrać antyalergiczny materac?

Niestety, niewielu alergików zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla zdrowego snu ma odpowiedni wybór podłoża do spania. Jak się okazuje, w czasie snu nasze ciało wydziela ciepło oraz wilgoć, czyli zapewnia dwa czynniki, które sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów. Ich pojawienie się w podłożu do spania często doprowadza do łzawienia, zaczerwienienia lub opuchlizny oczu, a także sprzyja pojawianiu się na skórze pokrzywki. Oprócz tego, w znacznym stopniu nasila kichanie. Nie da się również ukryć, że w materacu, na którym śpimy, gromadzą się i bytują roztocza. Z uwagi na te wszystkie czynniki, warto wyposażyć swoją sypialnię w antyalergiczne materace Fit.4.Sleep, które dostępne są na współczesnym rynku. Zatem, czym wyróżniają się te produkty oraz jak wybrać najlepszy dla siebie model?

Materace Fit.4.Sleep to również dobra opcja dla alergikówMaterace Fit.4.Sleep a właściwości antyalergiczne

Materace Fit.4.Sleep posiadają właściwości antyalergiczne, które wynikają z trzech czynników. Pierwszym z nich są zastosowane przy produkcji materiały, które nie nasilają alergii, a także są w stanie skutecznie zahamować rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Oprócz tego, we wkładzie każdego modelu wyróżnić można optymalną wentylację. Zapewniają ją specjalne nacięcia i profilowania, wspomagające cyrkulację powietrza, w efekcie czego nie dochodzi do gromadzenia bakterii, kurzu i wilgoci. Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem jest pokrowiec, w który wyposażone zostały zarówno wąskie materace 90×200 cm, jak i szerokie – 160×200 cm. Zostały one wykonane z antyalergicznej, specjalnie impregnowanej tkaniny ograniczającej rozwój pleśni.

Jak dopasować materace Fit.4.Sleep do alergika?

Właściwości antyalergiczne oraz optymalna wentylacja wypełnienia to dwie podstawowe kwestie, jakie każdy alergik musi uwzględnić, wybierając podłogę do spania. Jednak, czy to wystarczy, aby cieszyć się spokojnym i zdrowym snem? Niestety, wyróżnić można również inne czynniki, w tym osobiste potrzeby użytkownika, do których zaliczyć można:

  • twardość podłoża,
  • stan zdrowia kręgosłupa,
  • rodzaj wypełnienia.

Oprócz tego warto wziąć pod uwagę rozmiar wybranego modelu. W ofercie Fit.4.Sleep znajdziemy zarówno wąskie materace 80×200 cm, jak i szerokie – 180×200 cm.

Zdrowy i spokojny sen jest ważny dla każdego. Z uwagi na to, warto już dziś zainwestować w wysokiej jakości antyalergiczne materace Fit.4.Sleep, które są wolne od alergenów i ograniczają ich gromadzenie się wewnątrz wypełnienia.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!