Często zdarza się tak, że materac lub kanapa przestaje odpowiadać użytkownikom z różnych powodów. Może to być kwestia jedynie zmiany preferencji, a może wynikać ze względów zdrowotnych. Żadnego przypadku nie należy jednak ignorować – w końcu najważniejsze jest to, aby komfort snu był zachowany na jak najwyższym poziomie. Ale czy trzeba kupować zupełnie nowy, kosztowny materac?

Hilding Alt – gdy chcesz, aby główny materac był bardziej miękki

Hilding Alt to materac nawierzchniowy o niskiej twardości. Oznacza to, że jest idealny dla osób, które pragną zmiękczyć aktualne podłoże do spania. Głównie rozkładane kanapy wyróżniają się  bardzo niewygodnym i zbyt  wysokim poziomem twardości, ale często zdarza się też tak, że zakupiony kilka lat wcześniej materac nie został dobrany prawidłowo i nie spełnia swojej funkcji zbyt dobrze. Jego budowa została oparta na połączeniu pianki termoelastycznej z pianką FlexiFoam. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że Hilding Alt reaguje na ciepło i nacisk ciała użytkownika zapewniając miękkość na idealnym poziomie. Dzięki temu dopasowuje się do sylwetki osoby śpiącej i gwarantuje komfort niezależnie od pozycji ciała. FlexiFoam to z kolei pianka poliuretanowa, która nadaje produktowi wyjątkową elastyczność i plastyczność.

Higiena i antyalergiczność

Hiding Alt - dla kogo będzie odpowiedni?Co jest głównym elementem, który wpływa na antyalergiczne właściwości materaca? Jest to oczywiście to, co znajduje się najbliżej ciała użytkownika – pokrowiec. W tym przypadku producenci dali konsumentom możliwość wyboru spośród dwóch modeli. Pierwszy z nich – Tencel – to produkt naturalny i antyalergiczny, wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych. Taki materiał nie wywołuje podrażnień oraz w naturalny sposób zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Ponadto ma właściwości, które pozwalają absorbować wilgoć bezpośrednio z ciała użytkownika, zapewniając tym samym komfort i higienę snu. Można go bez problemu zdjąć i prać w pralce w temperaturze do 60°C. Druga propozycja to Cashmere – pokrowiec stworzony z wiskozy wysokiej jakości z dodatkiem kaszmiru. Jest bardzo miły w dotyku, izoluje przed zimnem, a także pochłania aż do 40% wilgoci z otoczenia. Posiada uchwyty które znacznie ułatwiają odwracanie materaca na drugą stronę oraz zamek rozdzielczy, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można zdjąć pokrycie i je wyprać.

Dlaczego warto wybrać materac Hilding?

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło się tak, że wybór spośród tak wielu dostępnych propozycji nie był łatwy. W tym przypadku warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Hilding Alt to produkt z aż 15-letnią gwarancją, która obejmuje odkształcenia i nieprawidłową pracę materaca. Ta cecha sprawia, że wyrób może służyć przez naprawdę długie lata! Jest również elastyczny, a więc bez obaw można go używać na stelażach posiadających możliwość regulacji zagłówka i podnóżka. Sklep z materacami Hilding posiada wieloletnie doświadczenie, jest ceniony na całym świecie, a dodatkowo stale poprawia swoje produkty i przeprowadza badania.

To, aby sen był zdrowy i komfortowy jest bardzo ważne. W dużej mierze przespana noc jest głównym czynnikiem, który wpływa na pozytywny nastrój i produktywność następnego dnia. Dlatego jeśli materac Hilding Alt wydał Ci się produktem stworzonym dla Ciebie, nie wahaj się dłużej!

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/