Sen jest podstawową czynnością, która umożliwia każdemu człowiekowi prawidłowe funkcjonowanie. Na jego jakość wpływa wiele czynników, jednak jednym z najważniejszych jest odpowiednio dopasowany materac, który powinien być wybierany między innymi na podstawie wieku. Szczególnym rodzajem materaca jest Hilding Breakdance, który został stworzony specjalnie z myślą o nastolatkach. Czym się wyróżnia oraz dlaczego jest najlepszym wyborem? 

Czym kierować się wybierając materac dla nastolatka?

Hilding Breakdance stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnych nastolatków. Dzieje się to za sprawą odpowiednio dobranych cech oraz materiałów najwyższej jakości. Jednak wybór materaca powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ każdy nastolatek jest inny. Decydując się na zakup materaca dla nastolatka należy wybrać odpowiednią twardość, a także dostosować go pod wagę oraz wzrost dziecka. Czym jeszcze powinien odznaczać się materac dla nastolatka? Na pewno powinien być:

  • łatwy do utrzymania w czystości,
  • wykonany z antyalergicznego materiału,
  • odporny na odkształcenia,
  • dopasowany do kształtu ciała nastolatka,
  • inwestycją na lata.

Materac dla nastolatka jest niezwykle ważny z uwagi na swoją rolę. Nie tylko w prawidłowy sposób podpiera kręgosłup, ale umożliwia także odpowiednie rozwijanie się dziecka oraz relaks po całym dniu nauki. W jaki sposób Hilding Breakdance spełnia te wymagania?

Właściwości materaca Hilding Breakdance

hilding breakdance - idealny materac dla nastolatkaHilding Breakdance umożliwia komfortowy wypoczynek każdemu nastolatkowi. Dzieje się to za sprawą idealnie dobranego wypełnienia, na które składa się pianka FlexiFoam. Ten innowacyjny typ pianki poliuretanowej odznacza się wysoką elastycznością oraz plastycznością, a jej gęsta struktura potrafi dopasować się do kształtu ciała nastolatka. W ten sposób zapewnia najwyższy komfort użytkowania oraz pozwala efektownie się wyspać. Producent zastosował tutaj dwie różne twardości, dzięki czemu materac ten może odpowiednio dopasować się do wagi użytkownika. Po jednej stronie zastosowano piankę cechującą się twardością oznaczaną jako H2, która przeznaczona jest dla osób do 80 kg, a po drugiej stronie pianka z twardością H3, czyli do 100 kg. Z uwagi na zastosowanie dwóch twardości materac ten jest odwracalny, dzięki czemu staje się inwestycją na lata. Teraz już nie straszna jest gwałtowna zmiana wagi dziecka i szukanie nowego materaca! Ponadto materace Hilding produkowane są z materiałów antyalergicznych, dzięki czemu nawet osoby cierpiące na alergie mogą na nich spokojnie spać. W trosce o odpowiednie dopasowywanie się do budowy anatomicznej nastolatka, materac Hilding Breakdance posiada siedem stref twardości. W ten sposób zapewnia doskonałe wsparcie dla kręgosłupa w czasie snu. Jest to niezwykle ważne z uwagi na fakt, że wielu nastolatków prowadzi siedzący tryb życia spowodowany ciągłą nauką – w szkole oraz w domu. Materace do spania od Hilding posiadają własne pokrowce, a w przypadku Hilding Breakdance jest to pokrowiec Young. Wykonany został z wysokiej jakości materiału odpornego na ścieranie oraz wyposażony w zamek, przez co bardzo łatwo zachować go w czystości przez długi czas.

Hilding Breakdance sprawdzi się idealnie w sypialni każdego nastolatka. Jest wygodny, ergonomiczny oraz zapewnia zdrowy, a także efektywny sen, który w czasie dorastania jest niezwykle ważny. Dodatkowo jest przystosowany do stelaży z możliwością regulacji nachylenia, można go rolować, a wkład oparty na piance FlexiFoam sprawia, że jest niezwykle lekki. Umożliwia to łatwe przechowywanie oraz bezproblemowy transport.