Planujesz zakup pierwszego materaca dla swojego maluszka lub wymianę starego? Koniecznie dowiedz się, jakie właściwości powinny mieć materace dziecięce. 

Właściwości materacy dziecięcych

Materace przeznaczone dla niemowląt to produkty, który powinny być dokładnie przemyślane. Muszą gwarantować odpowiednie podparcie sylwetki dziecka i wspomagać jego prawidłowy rozwój. Materace dziecięce są wykonywane tylko z certyfikowanych surowców, które nie są alergenne, czyli nie wywołują niepożądanych reakcji alergicznych. Modele dedykowane dla niemowląt muszą spełniać wiele norm oraz restrykcji, dlatego też często przechodzą bardzo skomplikowane testy, by potwierdzić ich bezpieczeństwo, jakość i zastosowanie. Dobre podłoża dla dzieci są najczęściej skonstruowane z pianki, która gwarantuje odpowiednią wentylację oraz umożliwia cyrkulację powietrza. Wszystko po to, by jak najlepiej zadbać o higienę i środowisko snu Twojego malucha.

Przewiewna pianka

Materace dziecięce - najważniejsze cechy Pierwszym popularnym materacem przeznaczonym dla dzieci już od pierwszych dni życia jest Hilding Dobranocka. To produkt nieprzemakalny, który wykonano z elastycznej i przewiewnej pianki FlexiFoam. Cechuje się on porowatą strukturą i dodatkowymi nacięciami, co ułatwia wentylację całego wkładu. Dzięki tym właściwościom, materac “oddycha” i zachowuje swoją nienaganną jakość przez długi czas. Przemyślana oraz dopracowana konstrukcja zapewnia maluchowi regenerujący i spokojny sen. Pokrowiec, w który “ubrano” produkt jest wolny od wybielaczy optycznych i całkowicie bezpieczny dla dzieci. Wykazuje też odporność na wodę oraz substancje oleiste. W razie jakichkolwiek problemów okres gwarancji wynosi 5 lat. Hilding Dobranocka to produkt, któremu zaufało wielu troskliwych rodziców.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Drugim materacem wartym polecenia jest Hilding Kołysanka. Nada się świetnie dla niemowląt i wspomoże ich prawidłowy rozwój. Produkt jest dwustronny i nieprzemakalny. Jego wkład został zrobiony z przewiewnej pianki FlexiFoam, którą utwardzono warstwą kokosu i lateksu – dzięki temu zabiegowi materac jest zabezpieczony przed wilgocią i przemoczeniem. Każda ze stron tego modelu oferuje inny poziom twardości, dlatego wystarczy odwrócić produkt na drugą stronę, by uzyskać inne właściwości. Pokrowiec dołączony do zestawu jest antyalergiczny i łatwy w czyszczeniu – wystarczy zebrać brud suchą szmatką. Warto również dodać, że produkt otrzymał certyfikat Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego wytworzenia użyto tylko bezpiecznych i nieszkodliwych substancji i surowców. Hilding Kołysanka został przepuszczony przez detektor metali. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jest to produkt całkowicie bezpieczny i wolny od elementów metalowych.

Materace do spania dla dzieci to produkty, których produkcja została przemyślana i dopracowana na każdym kroku. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo i komfort twojego maluszka.