Nie ma wątpliwości, że alergie to nic przyjemnego. Są źródłem nieprzyjemnych dolegliwości, a do tego uniemożliwiają pełne zrelaksowanie się, szczególnie przed zaśnięciem. Na szczęście możemy zaopatrzyć się w antyalergiczny materac SleepMed, który zredukuje wszelkie nieprzyjemności i pozwoli wypocząć nam w stu procentach!

Co może być źródłem alergii?

Jeśli należy do grupy osób, które zmagają się z reakcjami alergicznymi, powinniśmy dowiedzieć się, co je wywołuje i co zrobić, aby ich uniknąć. W przypadku sypialni najczęstszymi alergenami są roztocza. Pod tą nazwą kryją się mikroskopijne organizmy, które gromadzą się przede wszystkim w ciepłych, wilgotnych warunkach. Ich rozwojowi sprzyja też duża ilość pyłków, kurzu i martwego naskórka. Z tego względu bardzo często pojawiają się w pościeli, która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Źródłem alergii może być też kurz, na który jesteśmy narażeni zwłaszcza wtedy, gdy nie dbamy o regularne sprzątanie i odkurzanie pomieszczenia. Problemem może być również sierść zwierząt, szczególnie gdy pozwalamy im spać z nami w jednym łóżku. Należy też bardzo uważać na nadmiar wilgoci, ponieważ może ona doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Pamiętajmy zatem o tym, aby systematycznie wietrzyć materac i nie chodzić spać z mokrymi włosami.

Jakie wypełnienie materaca dla alergika?

Jesteś alergikiem? Wybierz antyalergiczne materace SleepMed!W naszej sypialni może rozwinąć się wiele różnych alergenów. Warto zadbać o to, aby je wyeliminować, ponieważ inaczej możemy doświadczyć wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Najczęstsze objawy alergii to kichanie, łzawienie oczu, kaszel, swędzenie czy nawet zapalenie jamy nosowej. Mogą one w dużym stopniu zaburzyć spokojny wypoczynek i utrudnić proces zasypiania. Na szczęście możemy pozbyć się przez dobór odpowiednich artykułów sypialnianych. W przypadku materaca szczególnie istotny będzie wybór wypełnienia. Dobrym wyborem będzie wypełnienie z pianki termoelastycznej, która zapewnia dobrą oddychalność wkładu. Reguluje też nasz komfort termiczny, dzięki czemu możemy uniknąć nadmiernego pocenia się, które mogłoby doprowadzić do zgromadzenia się nadmiaru wilgoci. Dla alergików często polecane jest również wypełnienie lateksowe, które równie skutecznie zapobiega namnażaniu się bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Trzeba być jednak ostrożnym, ponieważ u niektórych osób może się okazać, że są uczuleni na sam lateks. Wybierając wypełnienie materaca, dobrze upewnić się, czy nie zostały wykorzystane w nim żadne szkodliwe substancje chemiczne, takie jak kleje, farby czy impregnaty, które również mogą stanowić źródło alergii.

Właściwości antyalergiczne

Właściwości antyalergiczne i antybakteryjne powinny być podstawą w materacu dla alergika. To dzięki nim osoby z alergiami mogą cieszyć się jakościowym, spokojnym wypoczynkiem. Sprawiają one, że we wnętrzu materaca nie dochodzi do rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych drobnoustrojów. Co więcej, budowa modelu pozwala na optymalną wentylację i niezwykle skuteczne odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że we wkładzie materaca pojawi się pleśń czy grzyby. Modele o właściwościach antyalergicznych, takie jak SleepMed Supreme Plus, są stworzone z bezpiecznych, przebadanych komponentów, które nie prowadzą do nasilenia alergii.

Technologia Airforce

Innowacyjna technologia Airforce to cecha materacy SleepMed, który z pewnością zostanie doceniona przez osoby z alergiami. Polega ona na specjalnym nacięciu warstwy pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. To działanie powoduje, że tworzą się otwory wentylacyjne, dzięki którym możliwy jest maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Dzięki temu z modelu skutecznie wypychany jest nadmiar ciepła i wilgoci. Optymalna wentylacja przyczynia się do podniesienia poziomu higieny snu, co dodatkowo wpływa na poprawę jakości wypoczynku. Technologia Airforce powoduje, że materac wyróżnia się bardzo dobrą przewiewnością, a do tego pozwala skórze oddychać.

Pokrowiec Merced/Probiotex

Materace SleepMed idą w parze z jakościowym pokrowcem, którym, w zależności od wybranego modelu, może być pokrowiec Merced lub Probiotex. Wysoka oddychalność wkładu oraz przyjemne uczucie orzeźwienia podczas snu to coś, co wyróżnia Merced. Te elementy sprawiają, że otoczeniu snu jest świeże i czyste, co bez dwóch zdań ma szczególne znaczenie dla alergików. Powierzchnia snu pozostaje sucha i chłodna, jako że pokrowiec skutecznie poprawia obieg powietrza oraz odparowuje wilgoć, nie dopuszczając do rozwoju drobnoustrojów. Wyjątkowy skład dzianiny zastosowany w produkcie sprawia, że jest ona dodatkowo odporna na bakterie i roztocza. Warto zwrócić też uwagę na właściwości pokrowca Probiotex, w którym użyto technologię aktywnych probiotyków. Powoduje ona, że liczba alergenów na powierzchni materaca drastycznie się zmniejsza. Zastosowanie taśmy 3D na bokach pokrowca zwiększa przewiewność i efekt chłodzenia materaca.

Materace naturalne

Dla tych osób, które są uczulone na szkodliwe substancje, stworzono materace naturalne. Sztuczne składniki zastąpiono tam naturalnymi komponentami, takimi jak olejek sojowy czy rycynowy. Są one bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry, a do tego sprawiają, że model zyskuje właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że alergik będzie mógł skutecznie wypocząć na materacu naturalnym.

W przypadku alergików wybór materaca ma jeszcze istotniejsze znaczenie. Nieodpowiedni produkt może bowiem stać się źródłem reakcji alergicznych, które przeszkodzą w swobodnym wypoczynku. Aby tego uniknąć, postawmy na modele o właściwościach antyalergicznych i antybakteryjnych.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.