W ciągu całego życia przeciętny człowiek przesypia ok. 20 lat. Sen to czas, w którym organizm się regeneruje, a to znacząco wpływa na jakość życia. Wybór materaca zdecyduje o naszym komforcie, efektywności wypoczynku, a co za tym idzie – produktywności i komforcie za dnia. Materace lateksowe to jeden z najbardziej popularnych rodzajów materacy w Polsce. Interesującą propozycją spośród materacy lateksowych jest model Melody marki Hilding. Dla kogo jest przeznaczony? Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Przedstawiamy najważniejsze informacje i radzimy, jak dokonać satysfakcjonującego wyboru.

Co warto wiedzieć przed zakupem materaca lateksowego Hilding Melody?

Przed dokonaniem zakupu materaca, warto poznać jego właściwości. Materace lateksowe to gwarancja utrzymania wysokiego poziomu higieny. W ich wnętrzu nie dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów, dzięki czemu polecane są także najmłodszym użytkownikom podatnym na alergie. Cechuje je wysoka sprężystość oraz elastyczność, co zbawiennie wpływa na problem nadmiernego napięcia mięśniowego, będącego częstą przyczyną porannych bólów pleców. Jak wspomnieliśmy, materac lateksowy doskonale sprawdzi się osobom ciepiącym na alergię, bowiem posiada bardzo dobrą wentylację zapobiegającą rozwojowi alergenów. Przykładem takiego produktu jest materac lateksowy Hilding Melody, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Co więcej, Hilding Melody to propozycja dla osób o wadze nawet do 140 kg dzięki wysokiej gęstości lateksu zapewniającej wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność.
Hilding Melody - materac lateksowyMaterace lateksowe Hilding Melody to gwarancja komfortu i zdrowego wypoczynku. Istotną informacją, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem materaca lateksowego jest fakt, że takie materace są cięższe od materacy wykonanych z innych materiałów, z uwagi na wysoką jakość użytych surowców. To zarazem atut, jaki wada, z perspektywy osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania. Warto jednak pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Firmy pomagające w przeprowadzkach są bowiem przygotowane na pomoc w przenoszeniu przedmiotów gabarytowych. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto jednak zadać sobie pytanie: Jaki rozmiar materaca lateksowego Hilding Melody wybrać?

 

W jakich rozmiarach dostępne są materace lateksowe Hilding Melody?

No właśnie. Jaki materac lateksowy będzie najodpowiedniejszy? Wybór powinien być odpowiednio dopasowany do indywidualnych preferencji oraz wymagań wynikających ze wzrostu i wagi osoby użytkującej. Wiodące firmy jak Hilding oferują szeroką gamę wymiarów, dzięki czemu każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Przyjrzyjmy się poszczególnym.

Najwęższy, bo mierzący 80×200 cm materac, to propozycja skierowana do starszych dzieci. Jest nieco mniejszy niż standardowy rozmiar pojedynczego materaca dla dorosłych mierzącego 90×200 cm, który zapewni wygodę nastolatkowi albo szczupłej osobie dorosłej. Materac lateksowy 100×200 cm to propozycja jednoosobowa skierowana do osób o nieco większej masie ciała. Podobnie w przypadku jednoosobowych materacy o wymiarze 120×200 cm. Te również dedykowane są osobom o większej masie ciała. Materac o wymiarach 140×200 cm to najmniejszy materac dwuosobowy, który sprawdzi się w przypadku par szczupłych, nie zmieniających zbyt często pozycji w trakcie snu.

Materac lateksowy 160×200 cm to natomiast materac o standardowych wymiarach dwuosobowych. Materace lateksowe 160×200 cm są uniwersalne, a więc przypadną do gustu parom ceniącym sobie komfort, często zmieniającym pozycje, lub tym o nieco większej masie ciała. Tani materac 160×200 cm to propozycja idealna dla wszystkich tych, którym marzy się komfort, a nie chcą na materac wydawać fortuny. Najszersze materace mierzące 180×200 cm sprawdzą się wszystkim ceniącym sobie komfort oraz przestrzeń.

Poznaj zalety spania na materacu lateksowym Hilding Melody

Melody to antybakteryjny i przeciwgrzybiczny materac lateksowy, który sprawdzi się między innymi w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Konstrukcję wkładu Melody tworzy profilowany w 7 stref twardości blat lateksowy, który zapewnia idealne wsparcie. Otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację wkładu, a tym samym odpowiednią higienę snu. Wysoka gęstość lateksu zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność.

Dodatkowo, jest to materac ubrany w pokrowiec wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia, niezawierający surowców potencjalnie alergogennych. Stabilizuje pozycję kręgosłupa, odpręża mięśnie, jest odpowiednio sprężysty, dlatego ułatwia obracanie się w trakcie snu. Nic tylko przespać całą noc bez bólu, spięcia mięśni i przebudzania się w trakcie snu.