Ręczniki powinny być wykonane z przyjemnych w dotyku, dobrze chłonących wodę materiałów. Ale co to tak naprawdę znaczy? Na jakie tkaniny zwracać szczególną uwagę?

Bawełna – klasyka w wielu odsłonach

Dobrze wszystkim znana bawełna to tkanina, która zawładnęła tekstyliami łazienkowymi. Wynika to z faktu, iż doskonale chłonie wodę, szybko schnie, a ponadto jest miła w dotyku i nie wywołuje podrażnień. Jak się jednak okazuje, bawełna bawełnie nierówna.

  • Bawełna klasyczna to bezpieczny wybór dla każdego, komu zależy na tym, by ręcznik skutecznie zbierał wilgoć i szybko wysychał.
  • Mikrobawełna to nowoczesna odsłona tego znanego wszystkim materiału. Jest uzyskiwana dzięki nowoczesnym metodom produkcyjnym, które prowadzą do uzyskania jeszcze przyjemniejszej w dotyku tkaniny. Ręczniki stworzone z mikrobawełny mają wysoką chłonność i szybko się suszą.
  • Bawełna egipska jest z kolei ekskluzywnym materiałem stosowanym od setek lat. Z niej tworzy się ręczniki o bardzo wysokiej gramaturze, które charakteryzują się niesamowitą miękkością. Wiele modeli firmy Vossen jest wykonanych właśnie z tej luksusowej tkaniny – dzięki niej są niesamowicie trwałe i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ręczniki bambusowe – dlaczego są tak popularne?

Ręczniki - z jakich materiałów powinny być wykonane?Na rynku coraz częściej pojawiają się niebanalne propozycje, które – dzięki stosunkowo mało znaczącym dodatkom – charakteryzują się odmiennymi właściwościami. Przykładem takiego produktu są ręczniki, do których dodaje się wiskozę bambusową uważaną za jeden z najlepszych materiałów antybakteryjnych. To właśnie dzięki niej tekstylia łazienkowe jeszcze lepiej odprowadzają wodę. Jej niezaprzeczalnym atutem jest również fakt, iż pomaga utrzymać ręcznik w czystości, co jest szczególnie istotne dla alergików i astmatyków pragnących stworzyć bezpieczne i higieniczne środowisko w swoim domu lub mieszkaniu.

 

Nie tylko materiał ma znaczenie

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnego ręcznika? Przede wszystkim na jego gramaturę, czyli dokładny ciężar tkaniny. Na co dzień najlepiej sprawdzają się modele, które mają w okolicach 500 gramów na metr kwadratowy. Są one chłonne, przyjemne w dotyku i stosunkowo szybko schną. Nie bez znaczenia pozostaje również rozmiar ręcznika – najlepszy jest bowiem taki, który pozwoli szybko się osuszyć oraz przyjemnie się otulić. Wymiarami idealnymi na co dzień jest więc 70×140 lub 100×150 cm. Warto jednak pamiętać o zakupie także mniejszych modeli do kompletu, które idealnie sprawdzą się do twarzy lub do rąk. Kwestie związane z wyglądem i kolorem idealnych tekstyliów łazienkowych są z kolei kwestią całkowicie indywidualną – każdy zainteresowany zakupem powinien sam stwierdzić, jakie barwy i detale odpowiadają mu najbardziej.

Jak widać, parametrów, które warto brać pod uwagę poszukując odpowiednich tekstyliów sypialnianych, jest wiele. Jeśli szukasz modelu idealnego, spełniającego wszystkie Twoje potrzeby, odwiedź Sleeping House. Kto wie, może któryś ze starannie wyselekcjonowanych modeli przypadnie Ci do gustu?