Na tę porę roku czekają zarówno dorośli, jak i dzieci. Lato to wspaniały czas, który wyróżnia się wyjątkową energią, motywacją i gotowością na nowe wyzwania. Dzięki sporej dawce słońca cieszymy się lepszym, samopoczuciem fizycznym i psychicznym. To również najlepszy czas, aby skosztować sezonowych owoców i warzyw!

Owoce i warzywa jako kwintesencja lata?

Lato to przede wszystkim czas przepysznych, świeżych owoców, które możemy wyhodować we własnym ogródku lub kupić. Najczęściej zalicza się do nich truskawki, maliny, jagody, agrest czy porzeczki. Do tego nie można zapomnieć o sezonowych warzywach, takich jak sałata, kalafior, pomidory oraz cukinia. Stanowią one kwintesencję lata i kojarzą nam się ze słonecznymi dniami. A dlaczego warto o nich pamiętać? Przede wszystkim:

  • w sezonie mają niższe ceny,
  • można z nich przygotować liczne potrawy,
  • dostarczają cennych witamin i minerałów.

Nie można zapomnieć o tym, że jesteśmy w stanie przygotować z nich zapasy na zimę! Dzięki temu jesteśmy w stanie przemycić ważne składniki odżywcze do zimowej diety.

Zdrowe odżywianie latem, czyli jak uwzględnić sezonowe owoce i inne potrawy w diecie?Sezonowe owoce i warzywa – dlaczego warto uwzględnić je w letniej diecie?

Wielu z nas przygotowuje się do lana na wiele sposobów – jedni robią formę, a inni zmieniają wystrój w domu. Kwesta ta obejmuje zarówno dekoracje, jak i akcesoria sypialniane, do których zalicza się m.in. kołdra na lato. Jednak z lata możemy również czerpać pełnymi garściami, zwłaszcza dzięki sezonowym owocom i warzywom. Przygotowane z nich potrawy mają niesamowity i wyrazisty smak, a co najważniejsze – mało kalorii! W ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o figurę, a do tego urozmaicić swoją dietę oraz dostarczyć do organizmu licznych witamin i minerałów.

Jak powinna być skomponowana letnia dieta?

Lato wyróżnia się upalną pogodą, przez co nieszczególnie mamy ochotę na ciężkostrawne posiłki. Warto zatem postawić na lekkie dania i przekąski, do których zaliczyć można m.in. koktajle, sałatki czy chłodniki – a wszystko to na bazie świeżych, sezonowych owoców i warzyw! Musimy również pamiętać, aby przygotowane przez nas dania były odpowiednio skomponowane. Oznacza to, że powinny wyróżniać się:

  • właściwą podażą białka,
  • prawidłowo dobranymi węglowodanami,
  • zdrowymi tłuszczami,
  • błonnikiem,
  • całą gamą witamin i składników mineralnych.

Niezależnie od pory roku, warto się zdrowo odżywiać. Warto jednak zauważyć, że lato to świetna okazja na przygotowywanie różnych dań ze świeżych owoców, a także warzyw czy ziół. Wówczas nasza dieta staje się zdrowa i pełnowartościowa.

Kołdry letnie dostępne są w sklepie Senna Materace.

Przeczytaj także: