Po długim i ciężkim dniu szukamy sposobu na odpoczynek – zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Niestety, na wielu z nas po powrocie do domu czeka szereg obowiązków czy czynności do wykonania. Jednak w wolnym czasie warto zrobić coś dla siebie, np. poczytać książkę czy wykonać domowe spa. A na czym ono polega? 

Czym jest domowe spa? 

Każdy z nas słyszała o spa – miejscu, w który przeprowadza się wszelkie zabiegi na ciało. Mają one na celu ogólną poprawę samopoczucie oraz stanu włosów czy skóry. Niestety, współcześnie człowiek nie ma pieniędzy lub czasu na tego rodzaju przyjemność. Zatem, dlaczego by nie przeprowadzić ich samemu? Domowe spa odnosi się do takich kwestii jak oczyszczanie (kąpiel włosów, ciała, dłoni czy stóp), odżywianie (maseczki na włosy, twarz czy inne części ciała) oraz nawilżenie (nakładanie balsamu). Tego rodzaju czynności możemy wykonywać w wolnym czasie za pomocą dostępnych w łazience kosmetyków.

Jak przeprowadzić domowe spa? 

Domowe spa - na czym polega?Główną kwestią domowego spa jest wykonanie poszczególnych zabiegów. Nie musimy w jednym dniu uwzględniać wszystkiego – stawiamy na te części ciała, które wymagają pielęgnacji lub na to, na co pozwala nam czas. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak naprawdę powinno przebiegać domowe spa, w końcu nie jest to tylko szereg czynności. Warto tutaj wspomnieć o całej otoczce, czyli tzw. klimacie w łazience. Składa się na niego kilka elementów, w tym:

  • świece zapachowe – są źródłem ciepła, światła i relaksującego zapachu,
  • ulubiona lub uspokajająca muzyka,
  • miękkie ręczniki, szlafroki i dywaniki łazienkowe,
  • ulubiony napój oraz przekąski spożywane, np. w czasie kąpieli.

Domowe spa – efekty

Niezaprzeczalnie, liczne zabiegi, jakim poddajemy nasze ciało, mają korzystny wpływ na stan włosów oraz skóry – staje się zdrowa i gładka. Jednak, dla wielu z nas zaskoczeniem może być fakt, iż to nie jest jedyny efekt domowego spa. Jak się okazuje, czynności związane z pielęgnacją ciała dodatkowo wyciszają i koją nerwy. W ten sposób ułatwiają nam zasypianie. Poprzez zdrowy sen, który obowiązkowo musi odbywać się w komfortowym łóżku, mamy więcej energii i sił. Materac do spania, poprzez najlepszą stabilizację ciała oraz kręgosłupa, jest w stanie zagwarantować właściwą regenerację mięśni. Dzięki temu jesteśmy w stanie właściwie funkcjonować w ciągu dnia, a także realizować swoje pasje i to niezależnie od ich formy. Mogą być związane ze sportem, czynnościami manualnymi czy umysłowymi. Jednym słowem, relaks pomoże w każdej kwestii!

Swój wolny czas możemy poświęcić na wiele czynności – związanych z dodatkową pracą, naukę nowych umiejętności czy po prostu odpoczynek. W związku z tym nie ma nic lepszego, niż domowe spa, gdyż łączy w sobie pielęgnację skóry wraz z relaksem.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: