Powszechnie wiadomo, że kamienie naturalne budzą zachwyt swoim unikalnym wyglądem. Ich niepowtarzalny kolor oraz struktura sprawia, że są elementem dekoracyjnym – w końcu pięknie się prezentują! Jednak oprócz tego, wielu z nas ich używa z uwagi na unikalny charakter oraz moc minerałów. Naturalne kamienie mogą wpływać na nasze samopoczucie oraz zdrowie. A jakie właściwości posiadają poszczególne kamienie? Oto 10 propozycji, na które warto zwrócić uwagę!

Kryształ górski

Kryształ górski to kamień, który nie ma żadnej barwy – jest bez skaz, a wyróżnia go wyjątkowa klarowność. Sam kształt jest geometryczny, a kamień wygląda tak, jakby był wypełniony kroplami wody. Można go rozpoznać po dźwięku. Wystarczy tylko stuknąć delikatnie w powierzchnię naczynia, a dźwięk powinien przypominać wysokie i melodyjne brzmienie dzwonka. Pomaga on nam oczyścić umysł z negatywnych myśli, a także łagodzi objawy stresu oraz zmęczenia. Przywraca naturalną równowagę, wzmacnia aurę i zmienia złą energię w dobrą.

Jaspis

Jakie właściwości magiczne mogą mieć kamienie naturalneJaspis to kamień należący do kwarców skrytokrystalicznych. Jest to odmiana nieprzezroczysta, o barwie w odcieniu brązu i czerwieni. Możemy go spotkać także w kolorze szarawo-zielonym, szarawo-niebieskim lub szarawo-żółtym. Sam jaspis jest kamieniem wspierającym i wyciszającym. Pomaga nam zachować harmonię wewnętrzną, generuje pozytywną energię oraz dobre samopoczucie. Wpływa także na nasze kontakty z otoczeniem, a nawet ułatwia kontakty z ludźmi.

Onyks

Onyks najczęściej występuje w kolorze białym i czarnym, aczkolwiek mogą się pojawić także w odcieniach zielonych. Ten kamień szlachetny występuje dość rzadko, aczkolwiek na można je spotkać na całym świecie. A jak działa? Ma on przede wszystkim za zadanie chronić nas przed negatywną energią, psychicznymi atakami oraz niekorzystnymi wpływami. Sprawdź się przy osobach zmagających się z cierpieniem, żalem czy smutkiem, gdyż umożliwia uwolnienie się od tych emocji.

Ametyst

Ametyst to krystaliczny kwarc w pięknych kolorach, które wahają się od odcieni czerwono-fioletowych, do niebieskawo-fioletowego. Barwa ta wynika z obecności żelaza oraz innych pierwiastków śladowych. W kontekście fizycznym ametyst łagodzi bóle głowy i pomaga uporać się z migreną. Ma uspokajające działanie, które wpływa na spokojny sen. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się w sypialni wraz z materacem z www.hilding.pl. Oprócz tego przyspiesza pozbywanie się urazów psychicznych oraz działa wspierająco w leczeniu depresji.

Szmaragd

Szmaragd to piękny kamień o barwie wahającej się od jasnozielonej do ciemnozielonej. Sam odcień jest determinowany ilością obecnych pierwiastków żelaza, wanadu i chromu. Może on wzmacniać pamięć, przeganiać złe duchy czy chronić przed melancholią. Oprócz tego wspomaga badania naukowe i służy poparciem filozoficznych wywodów.

Diament

Diament, chyba najbardziej znany nam kamień naturalny, to nieoszlifowany kamień, który naturalnie posiada średni połysk i matową powierzchnię. Przynosi on oczyszczenie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Chroni nas od zła, odsyła negatywną energię oraz wspomaga podejmowanie właściwych decyzji. Poza tym dodaje odwagi i cierpliwości.

Szafir

Szafir może występować w całej gamie kolorów, jednak najbardziej ceni się niebieskie odcienie. Charakteryzują się wysoką twardością, a tuż obok diamentów, są jednym z najtrwalszych kamieni szlachetnych na świecie. Symbolizuje on nieskończoność i nieśmiertelność, a przez wielu z nas może być znany jako kamień mądrości. Uwalnia umysł od napięć, rozjaśnia go i zapewnia równowagę duszy.

Rubin

Rubin to odmiana korundu, który zawiera chrom. Ten rzadki kamień cechuje się barwą od różowej, aż do krwistoczerwonej. Może przywrócić odpowiedni poziom cukru oraz wspomóc leczenie gorączki czy usuwanie wewnętrznych infekcji. Ponadto łagodzi bóle menstruacyjne, przez co możemy komfortowo wyspać się w wygodnym łóżku z materacem Hilding Breva. Rubin sprzyja także pozytywnym myślom, radości oraz zwiększa pewność siebie.

Kamień księżycowy

Kamień księżycowy wskazuje białą migotliwość przypominającą światło Księżyca. Rzeczoznawcy oceniają barwę tą jako mętnie przezroczystą, w której dodatkowo można ujrzeć wyjątkowe, błękitne odcienie. Ma on pozytywny wpływ na krążenia, zdrowy wygląd skóry oraz płodność. Pomaga także regulować cykl menstruacyjny oraz gospodarkę wodną.

Jadeit

Jadeit naturalnie występuje w wielu różnych odcieniach, jednak najczęściej oscylują one między bielą a ciemną zielenią, która może wpadać w czerń. Oprócz tego znajdziemy odmiany różowe, szare, niebieskie, żółte czy czerwone, które mogą być przezroczyste, ale nie muszą. Jego magiczne właściwości sprzyjają w osiąganiu tego, czego naprawdę pragniemy. Dodatkowo pobudza kreatywność, a także wzmacnia pewność siebie.

Przy wyborze właściwego kamienia można kierować się przede wszystkim podszeptami intuicji. Jeśli natomiast wahamy się, to warto postawić na kamień odpowiadający naszemu znakowi zodiaku. Pamiętajmy również, że kamień naturalny ma nam służyć, dlatego możemy także kierować się potrzebami zdrowotnymi. Najlepiej zacząć od kryształu górskiego, który pomoże nam uporządkować myśli oraz nabrać dobrej energii.